
Beckhoff Kl9510 - Compact And Durable Design | Cost-effective, Customizable, Easy Installation, Flexible Configuration, High Reliability
Price: 3000.00 INR / Piece
(3000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
100
In Stock
Product Specifications
| Features | Modular design, Easy installation, High reliability, Compact size, Cost-effective, Wide range of options, Customizable, Flexible configuration, Easy maintenance, Durable construction |
| Humidity % | max. 95 %, non-condensing |
| Operating Temperature | 0...55 AdegC |
| Feature | Simple power supply integration for bus terminals |
| Color | Light grey |
| Insulation Material | Plastic |
| Surface Finish | Smooth |
| Connector Type | Push-in spring connection |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP20 |
| Mounting Type | DIN rail mounting |
| Product Type | Power supply terminal |
| Application | Used for supplying power to Bus Terminals on DIN rail |
| Protection Level | Other, Basic electronic protection |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Typ. 1 W |
| Output Type | Power Out to bus terminal system |
| Dimension (L*W*H) | approx. 12 mm A-- 100 mm A-- 70 mm |
| Weight | approx. 70 g |
| Size | Standard Bus Terminal size |
| Phase | Single phase |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Connection Type | Screwless push-in |
| No Of Poles | 2 |
| Material | Plastic housing, electronic components |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Others, Letter of Credit (L/C) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL9510 |
| Moq | 100 |
| Product Unit | 100 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 1000 |
| Price | 3000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Color | Light grey |
| Mop | 100 |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 100 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc automation control panel in Bhavnagar
Report incorrect details


































