
B&r X20 Do 9322
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Digital Outputs, Compact Design, High Performance, Easy Installation, Reliable Operation |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Power Factor | Not applicable (DC module) |
| Overheating Protection | Other, Integrated |
| Efficiency | >95% |
| Feature | Hot swap capability |
| Humidity % | 5% to 95%, non-condensing |
| IP Rating | IP20 |
| Operating Temperature | -25AdegC to +60AdegC |
| Shape | Rectangular |
| Insulation Material | High-strength polymer |
| Connector Type | Plug-in terminal |
| Surface Finish | Matte |
| Color | Black/Gray |
| Product Type | Digital Output Module |
| Application | Automation Systems, Industrial Control |
| Protection Level | Other, Integrated short-circuit and overload protection |
| Frequency (MHz) | DC operation, not applicable |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Max. 6 W |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 99 x 36 x 55 mm |
| Weight | 145 g |
| Size | Compact/module |
| Phase | Single Phase |
| Input Voltage | 24 V DC |
| No Of Poles | 16 digital outputs |
| Material | Industrial-grade plastic, metal contacts |
| Connection Type | Spring clamp terminal |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Delivery Point (DP), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Letter of Credit (L/C), Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | B&R X20 DO 9322 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Color | Black/Gray |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 35 |
| Currency | INR |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | B&R X20 DO 9322 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc automation panels in Bhavnagar
Report incorrect details




































