
B&r X20 Do 6529
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Digital output, High density, Easy to use, Modular design, Reliable performance, Cost-effective, Compact size, Robust construction, Wide voltage range, High current capability |
| Feature | LED status indication, HotSwap capability |
| Efficiency | High reliability, low energy loss |
| Operating Temperature | -25 AdegC to +60 AdegC |
| Color | Grey/Orange |
| Overheating Protection | Other, Yes (electronic short-circuit and overload protection) |
| Mounting Type | DIN rail mount |
| Shape | Rectangular |
| Connector Type | X20 connector |
| IP Rating | IP20 |
| Humidity % | 5% to 95% non-condensing |
| Insulation Material | Plastic body |
| Surface Finish | Matte/plastic finish |
| Product Type | Digital output module |
| Application | Automation systems, PLC |
| Protection Level | Other, Reverse polarity protection, short-circuit proof outputs |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Max. 4.2 W |
| Output Type | Digital (electronic outputs) |
| Dimension (L*W*H) | 94 A-- 12.5 A-- 100 mm |
| Weight | 70 g |
| Size | Standard X20 module size |
| No Of Poles | 16 channels |
| Connection Type | Spring-clamp terminals |
| Material | Plastic, metal components |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Telegraphic Transfer (T/T), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | B&R X20 DO 6529 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 35 |
| Brand Name | B&R X20 DO 6529 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Color | Grey/Orange |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc automation control panel in Bhavnagar
Report incorrect details








































