
Siemens Ruggedcom Rsg907r Switch
Price: 20000.00 INR / Unit
(20000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Rugged design, Unmanaged switch, Long warranty (10 years) |
| Dimension (L*W*H) | 91 mm x 177 mm x 173 mm |
| Port | 4 Port |
| Interface Type | 10/100/1000 Mbps Ethernet |
| Usage & Applications | Industrial Ethernet networking |
| Device Type | Rugged Industrial Ethernet Switch |
| Power Supply | Other, 240 V AC |
| Frequency | 60 Hz |
| Network Device | Other, Siemens Ruggedcom RSG907R Switch |
| Number Of Ports/Pins | 4 |
| Connectivity Type | Other, LAN |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 30 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Price | 20000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Stock Quantity | 5 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Service Provider, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
8
Establishment
2023
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BDBPJ0219B1ZB
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BDBPJ0219B1ZB
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Dhiraj Jadhav
Members since
1 Years
Address
Office No.209,2nd Floor,Prabhat Center Annex, Sector 1A, Opp Bus Depot, CBD Belapur, Navi Mumbai, Maharashtra, 400614, India
Report incorrect details





















