
Pouch Packaging Machine 10, Machine Power: 2-3 Hp
Price: 295000.00 INR
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 220V |
| Dimensions | 1500x800x1200mm |
| Weight | 200kg |
| Material | Stainless Steel |
| Production Rate | 30 bags/min |
| Packaging Type | Pouch |
| Usage | Packaging of food products, powders, granules etc. |
| Features | Automatic Sealing, High Speed, Easy Operation, Durable Design, Efficient Packaging |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36BEIPK5853A1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36BEIPK5853A1ZM
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Mr. R.
Address
Plot No 17, Railway Colony, Survey No 190, Cherlapally, Hyderabad, Telangana, 500051, India
Report incorrect details


































