
Milk Packing Machine - Stainless Steel, 220-240 Voltage | Heavy Duty Electric Automatic With Human Machine Interface
Price: 250000.00 INR / Piece
(250000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
250000.00 INR / Piece
Weight :
0.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1200x800x1500 mm |
| Power | 3.5 kW |
| Capacity | 10-20 pouches/min |
| Voltage | 220V |
| Weight | 250 kg |
| Control | PLC controlled |
| Features | Automatic operation, Easy to use, Durable construction, High efficiency, Accurate filling, Compact design, Low maintenance |
| Color | Silver |
| Feature | Heavy Duty Machine |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 5-20 Per Month |
| Delivery Time | 1 Days |
| Main Export Market(s) | Middle East, Western Europe, Africa, Central America, Eastern Europe, South America, Asia, North America, Australia |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | flat_rate |
| Pkg Box Height | 0.00 in |
| Color | Silver |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 250000.00 |
| Pkg Box Breadth | 0.00 in |
| Price Type | fixed |
| Weight | 0.00 Tonne |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Brand Name | GOVARDHAN ENGINEERS |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 0.00 in |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| MRP | 250000.00 INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AEYPN3240B1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AEYPN3240B1ZH
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Ch. V.
Members since
10 Years
Address
H.No. 24-752, Panchasheela Colony, Near Techno Electricals, IDA Gandhi Nagar, Hyderabad, Telangana, 500037, India
Report incorrect details









































