
Hdpe Pipes - High-quality Durable Material , Economical Prices For Superior Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Diameter | 20-100mm |
| Pressure Rating | 6-16 bar |
| Length | 6m-12m |
| Color | Black |
| Standard | ISO 4427 |
| Usage | Water supply, drainage, irrigation |
| Features | High durability, Cost effective, Long lasting, Reliable pipes, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
1000
Establishment
1962
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AACCA4171D1Z0
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Cash
Certification
ISO 9001:9004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AACCA4171D1Z0
Agra, Uttar Pradesh
Accepts only Foreign inquiries
Managing Exports & Imports
Mr Pankaj Agrawal
Members since
6 Years
Address
Atul Pumps Pvt. Ltd., Atul Compound, Nunhai, Agra, Uttar Pradesh, 282006, India
Report incorrect details










































