




Hdpe Pipes Making Machine - Automatic Grade: Semi-automatic
Price: 3000000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Bend Radius | Fixed |
| Type | HDPE Pipes Making Machine |
| Material | HDPE |
| Capacity | 150 kg/hr |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Other, Electric |
| Screw Diameter | 75 mm |
| Power | 45 kW |
| Weight (kg) | Approx. 2000 kg |
| Dimension (L*W*H) | 6500 x 1200 x 1800 mm |
| Color | Blue & White |
| Supply Ability | 2 Per Month |
| Delivery Time | 10 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24BFYPS9250Q1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BFYPS9250Q1Z5
Ahmedabad, Gujarat
Sales Executive
Mr. Sagarr
Members since
3 Years
Address
Plot No 13/10/A, Panchratna Industrial Estate, Near Ramol Bridge, GIDC, Ahmedabad, Gujarat, 382449, India
hdpe pipe machine in Ahmedabad
Report incorrect details
































