
Electric Hlm Mcb Phase: Double Phase
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Rated current | 63A |
| Number of poles | 2P |
| Breaking capacity | 6kA |
| Material | Thermoplastic |
| Dimensions | 100x60x80mm |
| Weight | 0.5kg |
| Mounting type | DIN rail |
| Features | Overcurrent protection, Easy installation, High reliability, Compact design, Thermal stability, Durable, Safe operation, Cost effective |
| Phase | Double Phase |
| Product Type | High Voltage |
| Poles Number | 4 |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 7000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Brand Name | Amita Trading Co. |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 55 |
| Product Unit | 12 Piece/Pieces |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Dealer &Stokist of panel accessoreis. like cable tie,copper &aluminum lugs,pvc wiring channel,mcb channel,panel cooling fan,panel lock,panel indicating light,push button ,dmc insulator,cable jointing kit
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
5
Establishment
1995
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24BBBPS7757K1Z4
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BBBPS7757K1Z4
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Mr Piyush
Address
899/1, FF-4, GIDC -Makarpura, Vadodara, Gujarat, 390010, India
mcb switch in Vadodara
Report incorrect details


































