
Omron Limit Switch, D4e-1a23n,d4e-1b10n - Automation Grade: Automatic
Price: 5997.00 INR / Number
(5997.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Number of Module | Single |
| Circuit Type | SPDT (Single-Pole Double-Throw) |
| Rated Voltage | 250V AC, 125V DC Volt (V) |
| Color | Black/Grey |
| Finish Type | Matte/Standard |
| Max. Current | 5A Ampere (amp) |
| Automation Grade | Automatic |
| Temperature Range | -10AdegC to +80AdegC Celsius (oC) |
| Protection Level | IP67 |
| Product Type | Limit Switch |
| Material | Thermoplastic/Metal (actuator and housing) |
| Insulation Resistance | 100 MI(c) min. (at 500 VDC) |
| Contact Resistance | 25 mI(c) max. Milliohm (mI(c)) |
| Max. Voltage | 250V AC Volt (V) |
| Operating Temperature | -10AdegC to +80AdegC (with no icing or condensation) Celsius (oC) |
| Stoke | 3 mm (operating stroke) |
| Size | 49.5 mm x 16 mm x 30 mm (Approx.) |
| Weight | Approx. 70g Grams (g) |
| Mounting Type | Panel/Surface Mount |
| Current Rating | 5A at 250V AC |
| No Of Poles | 1 Pole |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Moq | 1 |
| Color | Black/Grey |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Brand Name | OMRON |
| Price | 5997.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details


































