


Omron Cpu
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Output Type | Other, Digital |
| Working Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Current Range | 0.1aEUR"2 A |
| Phase | Single Phase |
| Rated Power | 24 W |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Application | Industrial Automation |
| Output Current | 2 A |
| Power Supply | AC Powered |
| Connector Type | Screw Terminals |
| Cooling Method | Natural air cooling |
| Rated Current | 2 A |
| Features | DIN Rail Mount, LED Indicators, Programmable, Communication Ports |
| Noise Level | <55 dB |
| Power Factor | >0.95 |
| Product Type | PLC CPU Unit |
| Output Power | 24 W |
| Output Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 100-240 V AC |
| Voltage Protection | Overvoltage, Undervoltage Protection |
| Efficiency | Up to 90% |
| Material | ABS Plastic Housing |
| Line Regulation | A+-1% |
| Storage Temperature | -25AdegC to +70AdegC |
| Weight | Approx. 350 g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
analog input module in Bhavnagar
Report incorrect details































