
Milk Steel Storage Tank
Price: 177000.00 INR / Unit
(150000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
250000.00 INR / Piece
Weight :
742.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Material | Stailness Steel |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Weight (kg) | 500 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 3-4 Per Month |
| Delivery Time | 10 Days |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, Middle East, Eastern Europe, South America, Asia, Central America, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| MRP | 250000.00 INR |
| Color | Silver |
| Min Quantity | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 55.00 cm |
| Pkg Box Height | 85.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 110.00 cm |
| Currency | INR |
| Price | 150000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 742.00 Kilogram |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | PINK ENGINEERING SERVICES |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
75
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AARFP9254G1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AARFP9254G1ZS
Mehsana, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Mukesh Patel
Address
Plot No 2, GIDC, Godown Estate, Old Post Office, Near Vimal Submersible, Mehsana, Gujarat, 384002, India
milk storage tank in Mehsana
Report incorrect details

































