
Hdpe Granules 012e50
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Density | 0.95 g/cm³ |
| Melt Flow Index (MFI) | 2-5 g/10min |
| Particle Size | 2-5 mm |
| Usage | Injection molding, blow molding, extrusion |
| Compliance | FDA compliant |
| Features | High Density, Durable, Versatile, Recyclable, Cost-effective |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Dealer, Producer
Employee Count
8
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AMFPM7440R1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AMFPM7440R1ZI
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Mehul Modi
Members since
2 Years
Address
I- 45, Sahajanand Business Park, Odhav Ring Road, Odhav, Ahmedabad, Gujarat, 382440, India
hdpe granules in Ahmedabad
Report incorrect details

































