
Bookshelf (Obs1)
Price: 677.00 INR / Square Foot
(677.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
90
In Stock
Product Specifications
| Metal Type | Steel |
| Room Type | Other, Living Room, Study, Office |
| Design | Other, Open, Multi-Tier with Side Frames |
| Width | 120 cm |
| Folded | No |
| Height | 180 cm |
| Assembly | Other, Required, Self Assembly Kit Included |
| Artwork | Other, Minimalist Accents |
| Color | Black & Clear Glass |
| Weight | 32 kg |
| Technology | Other, Powder Coated Metal, Tempered Glass Processing |
| General Use | Other, Storage & Display |
| Feature | Other, Corrosion-resistant, Durable, Easy Clean |
| Furniture Type | Other, Open Bookshelf |
| Material | Other, Steel Frame, Tempered Glass Shelves |
| Appearance | Other, Modern, Elegant |
| Inflatable | No |
| Regional Style | European Style |
| Dimensions | 120cm (W) x 40cm (D) x 180cm (H) |
| Main Domestic Market | West Bengal |
| Price Type | fixed |
| Price | 677.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 450 |
| Mop | 90 |
| Color | Black & Clear Glass |
| Product Unit | 90 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 90 |
| Returnable | No |
| Brand Name | GHOSH ENGINEERING & FURNITURE PVT LTD |
| Minimum Ordered Packs | 90 |
| Minimum Order Quantity | 90 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1978
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAHCG0079P1Z0
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAHCG0079P1Z0
Kolkata, West Bengal
Director
Mr Rajib Ghosh
Members since
4 Years
Address
Champahati Main Road, Post Champahati, Kolkata, West Bengal, 743330, India
bookshelf in Kolkata
Report incorrect details
















