
Bookshelf (Obs8)
Price: 804.00 INR / Square Foot
(804.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
7
In Stock
Product Specifications
| Folded | No |
| Assembly | Other, Knock-down (DIY Assembly) |
| Color | Walnut Brown |
| Wood Type | Other, Engineered Wood (Particle Board) |
| Width | 820 mm |
| Feature | Other, Multi-Tier Storage, Durable Surface, Scratch Resistant |
| General Use | Other, Home Furniture |
| Design | Other, Open Shelves with Partition |
| Technology | Other, Precision CNC Cutting |
| Height | 1800 mm |
| Room Type | Other, Living Room, Study Room, Office |
| Weight | 37 kg |
| Furniture Type | Other, Bookshelf |
| Material | Other, Premium Engineered Wood |
| Appearance | Other, Modern Minimalist |
| Inflatable | No |
| Regional Style | Other, European |
| Dimensions | 820 mm (L) x 400 mm (W) x 1800 mm (H) |
| Main Domestic Market | West Bengal |
| Returnable | No |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 35 |
| Moq | 7 |
| Price | 804.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Mop | 7 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Square Foot/Square Foots |
| Color | Walnut Brown |
| Product Unit | 7 Square Foot/Square Foots |
| Minimum Order Quantity | 7 |
| Minimum Ordered Packs | 7 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1978
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAHCG0079P1Z0
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAHCG0079P1Z0
Kolkata, West Bengal
Director
Mr Rajib Ghosh
Members since
4 Years
Address
Champahati Main Road, Post Champahati, Kolkata, West Bengal, 743330, India
bookshelf in Kolkata
Report incorrect details
















