
Bookshelf (Obs6)
Price: 713.00 INR / Square Foot
(713.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
80
In Stock
Product Specifications
| General Use | Other, Home, Office, Library Storage |
| Room Type | Other, Living Room, Study, Office |
| Feature | Other, Termite Resistant, Water Resistant, Scratch Resistant |
| Design | Other, Open Shelf with 6 Compartments |
| Folded | No |
| Height | 1800 mm |
| Technology | Other, Machine Made with Laminated Finish |
| Width | 900 mm |
| Color | Walnut Brown |
| Assembly | Other, Knock Down (DIY Assembly Required) |
| Weight | Approximately 35 kg |
| Wood Type | Other, Engineered Wood - Particle Board |
| Artwork | Other, No Artwork |
| Furniture Type | Other, Bookshelf |
| Material | Other, High Quality Engineered Wood |
| Appearance | Other, Modern Minimalist |
| Inflatable | No |
| Regional Style | Indian Style |
| Dimensions | 900mm x 300mm x 1800mm (L x W x H) |
| Main Domestic Market | West Bengal |
| Product Unit | 80 Piece/Pieces |
| Price | 713.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | GHOSH ENGINEERING & FURNITURE PVT LTD |
| Price Type | fixed |
| Color | Walnut Brown |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 80 |
| Mop | 80 |
| Stock Quantity | 400 |
| Minimum Order Quantity | 80 |
| Minimum Ordered Packs | 80 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1978
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAHCG0079P1Z0
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAHCG0079P1Z0
Kolkata, West Bengal
Director
Mr Rajib Ghosh
Members since
4 Years
Address
Champahati Main Road, Post Champahati, Kolkata, West Bengal, 743330, India
bookshelf in Kolkata
Report incorrect details














