
Beckhoff Kl9185 - Compact Design, Wide Voltage Range | Clear Display, Durable Build, High Accuracy, Easy Installation, Reliable Performance
Price: 3000.00 INR / Piece
(3000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
3
In Stock
Product Specifications
| Features | Easy installation, Durable construction, Compact size, High accuracy, Reliable performance, Wide voltage range, Clear display, Multiple mounting options, User-friendly interface, Cost-effective solution |
| Humidity % | 95% (non-condensing) |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Operating Temperature | 0...+55AdegC |
| Surface Finish | Standard industrial finish |
| Feature | Potential separation between power contacts |
| Color | Gray |
| IP Rating | IP20 |
| Insulation Material | High-quality plastic |
| Connector Type | Push-in, modular |
| Shape | Rectangular |
| Product Type | Terminal Module |
| Application | Bus Terminal block system for Beckhoff I/O |
| Protection Level | Other, Used for separating potentials |
| Rated Voltage | up to 500 V AC/DC (potential separation) |
| Dimension (L*W*H) | approx. 12 mm x 100 mm x 68 mm |
| Weight | approx. 70 g |
| Size | TBD |
| Material | Plastic housing, electronic components |
| Connection Type | Screwless, spring-loaded terminals |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Others, Letter of Credit (L/C) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL9185 |
| Mop | 3 |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Color | Gray |
| Product Unit | 3 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Moq | 3 |
| Stock Quantity | 15 |
| Price | 3000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Ordered Packs | 3 |
| Minimum Order Quantity | 3 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
plc automation control panel in Bhavnagar
Report incorrect details


































