
Beckhoff Kl2032
Price: 6000.00 INR / Piece
(6000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Mounting Type | DIN rail mounting |
| Color | Light grey |
| Feature | 2-channel digital output, diagnostics LED |
| Shape | Rectangular |
| Insulation Material | Plastic housing |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| IP Rating | IP20 |
| Efficiency | High performance digital output |
| Connector Type | Spring-loaded terminal |
| Surface Finish | Standard industrial coating |
| Overheating Protection | Other, Integrated electronic protection |
| Humidity % | Max. 95% (non-condensing) |
| Product Type | Digital Output Terminal |
| Application | Automation systems, PLC expansion |
| Protection Level | Other, Short-circuit and overload protection |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz (compatible with switching frequency) |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Typ. 0.9 W |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 12 mm x 100 mm x 68 mm |
| Weight | Approx. 70 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | Compact module |
| Input Voltage | 24 V DC (Via K-Bus) |
| Connection Type | Push-in (spring-loaded terminals) |
| Material | Industrial-grade plastic housing, electronic components |
| No Of Poles | 2 |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Cash Against Delivery (CAD), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, South America, Western Europe, Middle East, Asia, Central America, Eastern Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL2032 |
| Color | Light grey |
| Brand Name | BECKHOFF KL2032 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 155 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 50 , , Piece/Pieces |
| Price | 6000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | , Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































