
Beckhoff Kl 9010
Price: 10000.00 INR / Piece
(10000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Surface Finish | Matte |
| IP Rating | IP20 |
| Connector Type | Terminal Connection |
| Efficiency | Passive Device, Not Applicable |
| Feature | IP20 protection, Terminal Bus Coupler |
| Humidity % | 95% (non-condensing) |
| Color | Light Grey |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Shape | Rectangular |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Insulation Material | High-quality Plastic |
| Product Type | End Terminal for Bus Terminal System |
| Application | Automation, Fieldbus Systems, Bus Terminal Racks |
| Protection Level | Other, Standard |
| Energy Consumption | Passive Component (no energy use) |
| Dimension (L*W*H) | 12 mm x 100 mm x 68 mm |
| Weight | Approx. 50 g |
| Phase | Single Phase |
| Size | 12 mm width |
| Material | Plastic, Metal |
| Connection Type | Bus Terminal, DIN-rail mounting |
| No Of Poles | 2 |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Australia, Eastern Europe, Middle East, Central America, South America, Asia, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL 9010 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | BECKHOFF KL 9010 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Price | 10000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 35 |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Color | Light Grey |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































