
Beckhoff Kl2012
Price: 15000.00 INR / Piece
(15000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Insulation Material | Polycarbonate |
| Power Factor | aEUR" |
| Surface Finish | Matt |
| Humidity % | 95% RH max, non-condensing |
| Shape | Rectangular |
| IP Rating | IP20 |
| Feature | 2-channel digital output, Diagnostic LEDs |
| Overheating Protection | YES |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
| Connector Type | Spring Clamp |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Efficiency | aEUR" |
| Color | Light Grey |
| Product Type | Digital Output Terminal |
| Application | Industrial Automation, PLC Systems |
| Protection Level | Other, Short-circuit and Overload protection |
| Frequency (MHz) | DC (No Frequency) |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Approx. 0.9 W |
| Output Type | Digital |
| Dimension (L*W*H) | 15 mm x 100 mm x 68 mm |
| Weight | Approx. 60 g |
| Size | Standard Terminal Size |
| Phase | Single |
| Input Voltage | aEUR" |
| No Of Poles | 2 |
| Connection Type | Push-in terminals |
| Material | Polycarbonate, Electronic Components |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Cash Against Delivery (CAD), Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Hours |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Asia, Central America |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL2012 |
| Product Unit | 15 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Brand Name | BECKHOFF KL2012 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Price | 15000.00 INR (Approx.) |
| Color | Light Grey |
| Stock Quantity | 55 |
| Packsize | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Report incorrect details





































