
Beckhoff Kl 3312
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | High density, Compact design, Versatile, Easy installation, Modular, Cost-effective, Reliable, Durable, High performance, Flexible |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Humidity % | 95% (non-condensing) |
| Color | Light Grey |
| Surface Finish | Matte |
| Efficiency | High |
| Feature | 2-channel analog input for thermocouples |
| IP Rating | IP20 |
| Overheating Protection | YES |
| Shape | Rectangular Module |
| Connector Type | Spring Clamp |
| Insulation Material | High-quality plastic |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Product Type | Analog Input Terminal |
| Application | Measurement and Automation |
| Protection Level | Other, Standard |
| Frequency (MHz) | 50/60 Hz |
| Rated Voltage | 24 V DC |
| Energy Consumption | Typically 1.2 W |
| Output Type | Analog |
| Dimension (L*W*H) | 15 mm x 52 mm x 68 mm |
| Weight | Approx. 70 g |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Phase | Single Phase |
| Size | Compact |
| Connection Type | Bus Terminal |
| No Of Poles | 2 |
| Material | Plastic Housing with Metal Contact Elements |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Western Union, Paypal, Telegraphic Transfer (T/T), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Central America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL 3312 |
| Brand Name | BECKHOFF KL 3312 |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Color | Light Grey |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details



































