
Beckhoff Kl 2134
Price: 5000.00 INR / Piece
(5000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Features | Compact design, High performance, Modular system, Easy installation, Reliable operation |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Connector Type | Push-in terminal |
| Color | Light grey |
| Efficiency | High efficiency solid-state switching |
| Humidity % | 95% (no condensation) |
| IP Rating | IP20 |
| Feature | Diagnostic LEDs, electronic protection |
| Surface Finish | Matte finish |
| Shape | Rectangular module |
| Insulation Material | Polyamide (PA6.6) |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Overheating Protection | Other, Electronic protection (integrated) |
| Product Type | Digital Output Terminal |
| Application | Industrial automation, PLC systems |
| Protection Level | Other, Overload and short-circuit protection |
| Frequency (MHz) | DC switching (no frequency specified) |
| Rated Voltage | 24 V DC (-15%/+20%) |
| Energy Consumption | Approx. 0.85 W |
| Output Type | Digital (transistor) |
| Dimension (L*W*H) | 68 mm x 12 mm x 100 mm |
| Weight | approx. 65 g |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Size | Compact IO terminal |
| Phase | Single phase (per channel) |
| Connection Type | Push-in (spring force terminals) |
| No Of Poles | 4 |
| Material | Plastic housing, electronic components |
| Payment Terms | Cheque, Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Paypal, Western Union, Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Others, Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 100 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | AS PER CUSTOMER |
| Main Export Market(s) | South America, Western Europe, Australia, North America, Eastern Europe, Africa, Central America, Middle East, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | BECKHOFF KL 2134 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 50 Piece/Pieces |
| Color | Light grey |
| Currency | INR |
| Brand Name | BECKHOFF KL 2134 |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Price | 5000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 155 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
WE MAINLY DEAL WITH USED MATERIAL OF ALL MAKE, LIKE - SERVO DRIVE, SERVO MOTOR, CNC CONTROLLER, PLC, HMI, AC DRIVE, DC DRIVE, SMPS,SERVO DRIVE REPAIRING SERVICE, AC DRIVE REPARING SERVICE, ALL INDUSTRIAL DISCONTINUED PRODUCTS.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
8
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ECXPP8360K1ZN
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ECXPP8360K1ZN
Bhavnagar, Gujarat
Proprietor
Mr. Javed Pariyani
Members since
7 Years
Address
Royal Complex Shop- G2, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
hmi in Bhavnagar
Report incorrect details



































