
Beckhoff Ek1310 - 1-port Ethercat P Extension, 24vdc Supply | New Condition, Compact Size 100mm Height, 68mm Length, 44mm Width, 110ma Power Consumption, 75g Lightweight, 1-year Warranty
Price: 2360.00 INR / Piece
(2000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
2360.00 INR / Piece
Weight :
75.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Processing Type | Standard |
| Condition | New |
| Height | 100 Millimeter (mm) |
| Product Type | BECKHOFF PLC |
| Weight | 75 GSM (gm/2) |
| Length | 68 Millimeter (mm) |
| Width | 44 Millimeter (mm) |
| Power Consumption | 110MA |
| Warranty | 1 YEAR |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | carton box |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 18% |
| Packsize | 1 |
| Moq | 1 |
| Pkg Box Breadth | 4.40 cm |
| Pkg Box Length | 6.80 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 1 |
| MRP | 2360.00 INR |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Stock Quantity | 100 |
| Shipping Type | flat_rate |
| Brand Name | BECKHOFF |
| Shipping Rate | 1000.00 |
| Currency | INR |
| Price | 2000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Weight | 75.00 Gram |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
I/O Points : 24VDC
Brand : BECKHOFF
Manufacturer Series : EK1310
The EK1310 EtherCAT P power supply offers the option of converting from an EtherCAT segment, which is configured via an EtherCAT Coupler or an Embedded PC from the CX series, to EtherCAT P or extending an EtherCAT P network in line topology.
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ALFPG6474N1ZM
Certification
ISO 9001:20015


























