
Electric Powered Automatic Grade Cnc Router Machine Dimension(l*w*h): 1300 X 2500 X 400 Millimeter (Mm)
Price: 504000.00 INR / Number
(450000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
550000.00 INR / Piece
Weight :
1200.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CNC Router Machine |
| General Use | Industrial |
| Weight (kg) | 1200.00 Kilograms (kg) |
| Automatic | Yes |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 1000 Watt (W) |
| Dimension(L*W*H) | 1300 x 2500 x 400 Millimeter (mm) |
| Payment Terms | Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Cash Advance (CA) |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | order_percent |
| Min Quantity | 1 |
| Brand Name | SAINATH INDUSTRIES |
| Pkg Box Height | 60.00 in |
| Currency | INR |
| Price | 450000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Weight | 1200.00 Kilogram |
| Pkg Box Length | 120.00 in |
| Stock Quantity | 10 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Breadth | 72.00 in |
| GSTIN | 12% |
| Packsize | 1 |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 550000.00 INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Spindle Motor Power: 5.5kw spindle
Specialty : Long functional life
Advantages : Easy to operate
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SAINATH INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy CNC Machines in bulk from SAINATH INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AFDPP8733R2ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AFDPP8733R2ZP
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Rakesh R Patel
Address
8, Umiya Estate, Rakhial, Opp. Shramjivi Vasahat, Near Union Estate, Ahmedabad, Gujarat, 380023, India
cnc router machine in Ahmedabad
Report incorrect details

































