
Ups Batteries
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
As per recuirement
Brand Name :
Modular Electronics
In Stock
Product Specifications
| Material | Lead-acid |
| Dimensions | 10x5x7 inches |
| Capacity | 12V 7Ah |
| Weight | 10 lbs |
| Voltage | 12V |
| Warranty | 1 year |
| Terminals | Faston |
| Features | Reliable power, Emergency backup, Long lifespan, High capacity, Easy installation, Cost effective, Premium quality |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Free samples are available |
| Main Domestic Market | Maharashtra |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
35
Establishment
2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Rajesh Barbhai
Address
B - 20, 1st Floor, Surabhi Prestige, 1317 Kasba Peth, Near Surya Hospital, Pune, Maharashtra, 411011, India
ups battery in Pune
Report incorrect details
































