
Solar Power Pack - Modular Design, Customizable Energy Solutions For Homes And Shops
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Power Pack |
| Dominant Color | Orange |
| Power Output | 100W-500W |
| Battery Capacity | 100Ah-500Ah |
| Panel Material | Polycrystalline |
| Dimensions | 40x30x20cm |
| Weight | 10-25kg |
| Protection Rating | IP65 |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Home and shop power |
| Features | Portable power, Modular design, Reliable energy, Customisable, Off-grid solution |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Lume Solar Energy Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from Lume Solar Energy Pvt Ltd at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company, Dealer
Employee Count
50
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AADCL0370Q1ZC
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AADCL0370Q1ZC
Ahmedabad, Gujarat
Marketing Manager
Mr. Krunal Patel
Address
C-1125 Siddhi Vinayak Tower Near Kataria Arcade, Off SG Highway, Kataria, Automobiles Rd, Makarba, Ahmedabad, Gujarat, 380051, India
solar power pack in Ahmedabad
Report incorrect details







































