
Solar Power Pack - Aluminum & Silicon, 100x50x20cm, 100ah , Portable Power, Off-grid Solution, Built-in Lights, Easy Installation
Price Trend: 10000.00 - 100000.00 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Monocrystalline |
| Power Output | 100W |
| Battery Capacity | 100Ah |
| Dimensions | 100x50x20cm |
| Weight | 20kg |
| Materials | Aluminum,silicon |
| Warranty | 2 years |
| Features | Portable power Reliable energy Off-grid solution Built-in lights Cost effective Easy installation High capacity |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 3 Days |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AADFE6389F1ZD
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AADFE6389F1ZD
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Jatin Patel
Address
1006, Fortune Business Hub, Near Shell Petrol Pump, Science City Road, Sola, Ahmedabad, Gujarat, 380060, India
solar power pack in Ahmedabad
Report incorrect details










































