









































Semi Automatic Baby Diaper Narrow Pouch Packing Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Set
Brand Name :
Dnw
In Stock
Product Specifications
| Features | User Friendly Interface, Durable Structure, Consistent Sealing Quality |
| Usage | Disposable Baby Diaper Pouch Packaging |
| Filling Range | 1-5 pcs per pouch |
| Power Supply | AC Power |
| Noise Level | a%0$?70 dB |
| Application | Baby Diaper Pouch Packing |
| Type | Other, Semi Automatic Baby Diaper Narrow Pouch Packing Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Feature | Other, High Packing Precision, Easy Operation |
| Auxiliary Packaging Machine Type | Other, Pouch Packing Machine |
| Capacity | 800-1200 packs/hour |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Semi-Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Drive Type | Electric |
| Power | 2.5 kW |
| Voltage | 220V/380V |
| Weight (kg) | 550 kg |
| Dimension (L*W*H) | 2100*1000*1700 mm |
| Color | Silver |
| Sealing Type | Heat Sealing |
| Supply Ability | 20 Per Year |
| Delivery Time | 6-8 Days |
Company Details
Welcome to Welldone (China) Industry Liminted Today, Welldone is focused on supplying the whole solution for the customer, not only for the machine line, but also for any and all needs of our customer. it's a material-all-in-one company for hygiene
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
100
Establishment
2005
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jinjiang, Fujian
Name
Mr Dylan Lim
Members since
9 Years
Address
No. 1005, tower A, Wanda Plaza, Jinjiang, Fujian, 362200, China
affs packing machine in Jinjiang
Report incorrect details










































