
Omron Limit Switch,d4c-4332,d4c-2420 3m With Led - Automation Grade: Automatic
Price: 5997.00 INR / Number
(5997.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Finish Type | Standard |
| Temperature Range | -10AdegC to 80AdegC |
| Protection Level | IP67 |
| Automation Grade | Automatic |
| Rated Voltage | 250V AC |
| Mechanical Life | 10 million operations |
| Number of Module | 1 |
| Color | Grey |
| Circuit Type | SPDT |
| Max. Current | 5A |
| Response Time | Quick |
| Product Type | Limit Switch |
| Material | Plastic/Metal |
| Insulation Resistance | a%0Y=100MI(c) |
| Contact Resistance | a%0$?100mI(c) |
| Max. Voltage | 250V AC |
| Operating Temperature | -10AdegC to 80AdegC |
| Stoke | Adjustable |
| Size | Standard |
| Weight | Approximately 150g |
| Mounting Type | Surface |
| Current Rating | 5A |
| No Of Poles | 1 |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Product Unit | 10 Number |
| Moq | 10 |
| Currency | INR |
| Mop | 10 |
| Price | 5997.00 INR (Approx.) |
| Color | Grey |
| Stock Quantity | 250 |
| Brand Name | OMRON |
| Unit Type | Number |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
12
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAPCS2051R1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAPCS2051R1ZR
Gurugram, Haryana
Sales Manager
Mr. Gaurav
Members since
3 Years
Address
1/1, Block-A, Krishna Nagar, Basai Road, Near Enkay Rubber Factory, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details





























