
Ms Pipe Structure
Price: 66.0 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000 Piece
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Other, Fabricated Structure |
| End Protector | Other, Plastic Cap |
| Application | Other, Industrial Structure, Construction, Support Framing |
| Surface Finish | Other, Mill Finish |
| Connection | Other, Welded |
| Alloy | Other, Non Alloy |
| Material | Mild Steel |
| Steel Grade | IS 2062 |
| Type | Other, MS Pipe Structure |
| Shape | Rectangular |
| Standard | Other, ASTM A36 / IS 4923 |
| Grade | A |
| Surface Treatment | Other, Paint Coated |
| Technique | Hot Rolled |
| Thickness | 3 mm |
| Outer Diameter | 50 mm x 100 mm |
| Length | 6 Meter |
| Tolerance | 0.5 mm |
| Color | Black |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAECD5107A1Z9
Payment Mode
Wallet & UPI, Cash, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAECD5107A1Z9
Jaipur, Rajasthan
DIRECTOR
Mr Keshav Somani
Members since
2 Years
Address
Plot No. 110/Il, Industrial Area, Jhotwara, Jaipur, Rajasthan, 302012, India
ms pipe in Jaipur
Report incorrect details

































