
Ms Pipe
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 25-100 mm |
| Wall Thickness | 1-10 mm |
| Length | 6m |
| Surface Finish | Smooth |
| Usage | Structural applications, fluid conveyance, general fabrication |
| Standards | IS/ASTM |
| Features | High Strength, Corrosion Resistant, Durable, Versatile, Precise Dimensions |
Company Details
Business Type
Importer, Distributor, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
100
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AANFK4299C1Z0
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AANFK4299C1Z0
Pimpri, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Group Members
Mr Nikhil Jain
Address
Plot No. 52/2, F-II Block, Near Wonder Car Service Center, Pimpri, Maharashtra, 411018, India
ms pipe in Pimpri
Report incorrect details

































