
Mobile Charger - High-quality Raw Material, Fast Charging Technology | Quality Assured Performance, User-friendly Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Phone Charger |
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 100cm |
| Connector Type | MicroUSB |
| Usage | Charges mobile phones via USB cable and plug. |
| Features | Fast charging, Compact design, Reliable power, Durable build, Easy use |
| Payment Terms | Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Main Export Market(s) | Asia |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RSM ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from RSM ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
50
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BLHPK2397F1Z4
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BLHPK2397F1Z4
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mahesh Panday
Address
D-202, Agar Nagar, Prem Nagar, Part- 3, Kirari, New Delhi, Delhi, 110086, India
Report incorrect details










































