
Mobile Charger - Premium Quality, High Performance , Robust Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro USB |
| Usage | Charging mobile phones and similar devices |
| Certification | CE |
| Features | Fast charging, Durable build, Compact design, Reliable power, Wide compatibility |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Maddev Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Maddev Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Jaspal Singh
Address
Plot No-L-342, Street No-1, Road No-19, Mahipalpur Extension, Mahipalpur, New Delhi, Delhi, 110037, India
Report incorrect details



























