
Mobile Charger - High-grade Raw Material, Advanced Technology Design - Efficient Trickle Charging, Ideal For Long-term Battery Care
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Input Voltage | 230V |
| Connector Type | Micro USB |
| Color | Black |
| Usage | Charges mobile devices via USB, compatible with many Android phones and tablets. Offers efficient and safe charging. |
| Features | Fast charging, Safe charging, Compact design, Reliable power, Durable build |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Payment Terms | Others |
| Main Domestic Market | All India |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Singh & Order has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Singh & Order at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
Seller Details
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Pulkit Bhatia
Address
Plot No. 1F/47, Near NIT Bus Stand, Sector 12, Faridabad, Haryana, 121001, India
Report incorrect details

























