
Mobile Charger - Advanced Technology, Fast Charging Capability, Durable Design, Universal Compatibility, Lightweight Construction
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro USB |
| Color | Black |
| Usage | Charges mobile devices via micro-USB connection |
| Weight | 100g |
| Certification | CE |
| Features | Fast charging, Power efficient, Durable design, Compact size, Reliable power |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Sample Available | 1 |
| Payment Terms | Cheque |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, N K Enterprise has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from N K Enterprise at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Prakash Solanki
Address
Plot no.A-39/1, Shaktidhara Society, Above Vodafone Store, Opp. Shayona Arcade, Bapunagar, Ahmedabad, Gujarat, 380024, India
mobile battery charger in Ahmedabad
Report incorrect details




























