
Mobile Charger - Premium Quality Material, High Performance , Robust Build Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro-USB |
| Weight | 50g |
| Color | Black |
| Certification | CE |
| Usage | Mobile phone charging, ideal for smartphones and tablets with micro USB ports. |
| Features | Fast charging, Compact design, Durable build, Reliable power, Safe charging |
| Main Domestic Market | All India |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Payment Terms | Others |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S S Suppliers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from S S Suppliers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jalalpore, Gujarat
Proprietor
Mr. Vipul Bhakta
Address
Shop No. 05, Gujarpur, Ishwar Park, Near Bank Of Baroda. Jalalpore, Gujarat, 396450, India
Report incorrect details



























