
Mobile Charger - High-grade Material, Compact Size , User-friendly Interface And Reliable Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Charger |
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Mini-USB |
| Usage | Charging mobile phones and other compatible devices. |
| Weight | 50g |
| Dimensions | 5x4x2 cm |
| Safety Standards | CE |
| Features | Compact size, Portable design, Reliable charging, Easy to use, Cost-effective |
Product Overview
Key Features
Features:
User friendly interface
Reliable operation
Supreme operational fluency
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, The Mobile Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from The Mobile Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Nitish Chawla
Address
No 119-A, Main Vikas Marg, Opposite Pillar No 35, Shakarpur, Delhi, Delhi, 110092, India
Report incorrect details
























