
Mobile Charger - High-quality Raw Material, Compact Size , Durable And Reliable Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro-USB |
| Usage | Mobile phone charging |
| Weight | 50g |
| Material | ABS Plastic |
| Compliance | BIS |
| Features | Fast charging, Durable design, Compact size, Easy to use, Reliable power |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
| Payment Terms | Western Union |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RIDDHI ELECTRONIC & MOBILE ACCESSORIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from RIDDHI ELECTRONIC & MOBILE ACCESSORIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra
Proprietor
Mr Shailesh
Address
Plot No.106, Back Side CIDCO Office, Waluj, 1, Mahanagar, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431001, India
Report incorrect details































