
Mobile Charger - High-quality Raw Materials, Compliant With Industrial Standards | Flawless Performance, Economical Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro USB |
| Input Voltage | 100-240V |
| Usage | Charges mobile phones and other USB-powered devices. |
| Certification | CE |
| Features | Fast charging, Durable cable, Compact design, Easy to use, Reliable power |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sparearena has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Sparearena at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Marketing Manager
Mr. Arpit Bhatnagar
Address
D-3, Keshav Kunj, Govindpuram, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201013, India
mobile battery charger in Ghaziabad
Report incorrect details










































