
Mobile Charger - Universal Compatibility For All Android And Smartphones | Lifetime Guarantee, Durable Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Plug Type | Euro |
| Cable Length | 1m |
| Material | ABS plastic |
| Color | Black |
| Usage | Charges smartphones and mobiles. |
| Weight | 50g |
| Warranty | Lifetime |
| Features | Fast charging, Durable design, Reliable power, Lifetime warranty |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Maxtel Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Maxtel Services at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Sachin Suneja
Address
House No. 7, Krishna Vatika, Vijay Nagar, Near Vishal International School Taj Highway, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201001, India
mobile battery charger in Ghaziabad
Report incorrect details






































