
Mobile Charger - 50x40x25 Mm, 100-240v Input, 5v Output, 2.4a Current | Compact Design, Fast Charging, Portable Power, Reliable Charging
Price: 500.00 INR / Piece
(500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
300
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2.4A |
| Power | 12W |
| Dimensions | 50x40x25 mm |
| Weight | 50g |
| Usage | Charges mobile devices, such as smartphones and tablets |
| Features | Fast charging, Compact design, Portable power, Reliable charging |
| Supply Ability | 5000 Per Day |
| Delivery Time | 5-6 Days |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 1500 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 300 |
| Brand Name | B.R.S Industries |
| Product Unit | 300 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Price | 500.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 300 |
| Minimum Ordered Packs | 300 |
| Minimum Order Quantity | 300 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, B.R.S Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from B.R.S Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2019
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
01DAQPS0555D1ZU
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 01DAQPS0555D1ZU
Samba, Jammu and Kashmir
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Randeep Singh
Address
Khasara No. 137-138, Khwet No. 36, Khata No. 272, Phase II Samba, Jammu and Kashmir, 184121, India
mobile charger in Samba
Report incorrect details





































