
Mobile Charger - Premium Quality Raw Material, Reliable Performance | Versatile Compatibility, Durable Design, Cost-effective Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A-2.1A |
| Number of Ports | 4 |
| Cable Length | 1m |
| Color | Black |
| Usage | Charges multiple mobile devices simultaneously |
| Weight | 100g |
| Material | ABS plastic |
| Features | Multi-device charging, Compact design, Convenient, Durable, Affordable |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
| Delivery Time | 1 Week |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T) |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A. R. Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from A. R. Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
Seller Details
Guna, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Ashu Jain
Address
Plot No. 2, Punjabi Colony, Raghogarh, Near Punjab National Bank. Guna, Madhya Pradesh, 473226, India
Report incorrect details
































