
Mobile Charger - Sturdy And Safe Design | Universal Compatibility For All Smartphones
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Charger |
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Usage | Charges mobile phones and smartphones |
| Weight | 50g |
| Features | Fast charging, Safe usage, Compact design, Wide compatibility, Durable build |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Prince Trading Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Prince Trading Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Prince
Address
JA-9, GROUND FLOOR, GALI NO-8, BERI WALA BAGH, SUBHASH NAGAR, New Delhi, Delhi, 110064, India
Report incorrect details










































