
Mobile Charger - High-quality Fast Charging, Durable Design For Universal Compatibility
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Output Ports | Multiple |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Current | 1A-2.1A |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 60x40x30 mm |
| Usage | Charging mobile phones and other compatible devices |
| Weight | 50g |
| Safety Standards | BIS |
| Features | Multi-device, Overload protection, Short circuit, Protection, Fast charging, Compact design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AMS INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from AMS INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Ambrish Dixit
Address
Plot No. 100, Rajajipuram, Near Alamnagar Cotton Raj Kumar Academic, Lucknow, Uttar Pradesh, 226017, India
Report incorrect details




























