
Mobile Charger - High-quality Materials, Fast Charging Technology | Reliable Performance, Expertly Manufactured
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Number of Tips | 8+ |
| Dimensions | 10x5x3 cm |
| Weight | 150g |
| Usage | Charging mobile phones, tablets, and other devices |
| Material | ABS plastic |
| Certification | CE |
| Features | Universal charging, Multiple devices, Compact design, Easy to use, Reliable power |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Systems Aids has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Systems Aids at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Manager
Mr Ramsankar
Address
112, 9th Main Road, 1st Stage, Hrbr Layout, Hennur, Kalyan Nagar, Near Banasawadi Fire Station Bengaluru, Karnataka, 560043, India
Report incorrect details
























