
Mobile Charger - High Efficiency, Long Service Life | Quality Checked For Optimal Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | White |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Input Voltage | 100-240V |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 50x40x30mm |
| Usage | Charging smartphones and other USB devices |
| Features | Fast charging, Durable design, Efficient power, Compact size, Reliable use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mayank Mfg. & Trading Co. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Mayank Mfg. & Trading Co. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AALFM1552A1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AALFM1552A1ZO
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Govind Ballabh Sharma
Address
Plot No. 123/1, Street No. 3, Dabri Industrial Area, Dabri Village, Dabri-Palam Road, New Delhi, Delhi, 110045, India
Report incorrect details




































