
Mobile Charger - Premium Quality, Durable And User-friendly Design, Damage-resistant Features
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 2.1A |
| Number of Ports | 4 |
| Cable Length | 1m |
| Usage | Charges multiple mobile phones simultaneously |
| Features | Compact size, Portable design, Multiple ports, Durable build, User-friendly |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
Durable
User-friendly
Damage-resistant
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Every Little Thing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Every Little Thing at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Prateek Kumar
Address
Sector 58 ,Near PNB bank Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
Report incorrect details






















