
Mobile Charger - Premium Quality Raw Materials , Sophisticated Technology, Competitive Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | DC |
| Input Voltage | 100-240V |
| Usage | Charges mobile phones and other compatible devices |
| Weight | 50g |
| Safety Standards | BIS |
| Features | Fast charging, Compact design, Durable build, Reliable power, Safe operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OMM Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from OMM Associates at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Berhampur, Odisha
Proprietor
Mr. Padmalochan Panda
Address
6th Lane, Gandhinagar, Berhampur, Odisha, 760001, India
Report incorrect details

























