
Mobile Charger - Rugged Design, Long-lasting Performance, Damage Resistance, Low Maintenance, Excellent Finish
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | 2.5mm |
| Usage | Mobile phone charging |
| Weight | 50g |
| Dimensions | 50x40x25 mm |
| Safety Standards | BIS |
| Features | Rugged structure, Damage resistance, Long life, High performance, Excellent finish, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Features:
Rugged structure
Damage resistance
Long working life
High performance
Excellent finish
Low maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Brij B Industries Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Brij B Industries Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Director
Mr. Avinash Kumar
Address
B-184, Gali No.16, Khajuri Khas, shahdara, Delhi, Delhi, 110096, India
Report incorrect details






























