
Mobile Battery - Lightweight, Durable Design | Shock Resistance, Higher Standby Time, Quick Recharge, Long Backup
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Color | Gray |
| Chemistry | Li-ion |
| Capacity | 1000mAh-3000mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x40x10 mm (approx) |
| Weight | 20-50g |
| Usage | Powering mobile phones and similar devices. Replacement battery for various phone models. |
| Compliance | CE |
| Features | Lightweight, Durable, Long life, Fast charge, Shock resistant |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, OMM Associates has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from OMM Associates at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Berhampur, Odisha
Proprietor
Mr. Padmalochan Panda
Address
6th Lane, Gandhinagar, Berhampur, Odisha, 760001, India
Report incorrect details




























